גיל מנחם

לזכרם • כניסות

1928 - 2001
בן חיה ודב גלידנר
מנחם נולד בפ''ת בתשעה באב 1928. בשנת 1933 הגיע עם הוריו, ממייסדי המושב, להתיישבות בצופית. הוא בן המחזור השלישי בביה''ס בצופית, בו למד עד כתה ח'. כיתות המשך ט' ו- י' למד בביה''ס אוסישקין בכפר- סבא.
ב 1942 הצטרף לגדנ''ע, במסגרת זו היו מתאמנים הצעירים של ההגנה. בגיל 16 הצטרף לחיל שדה של צעירי ההגנה, שם עבר אימונים צבאיים. כשפרצה מלחמת- השחרור התגייס לפלמ''ח לחטיבת יפתח והיה בחיל-הרגלים . במבצע סיני היה קשר, במלחמת ששת- הימים שירת בתותחנים והיה מכובשי קלקיליה.
ב- 1953 התחתן עם רינה. הם גרו בצריף במושב ונולדו להם שלושה ילדם, בועז ז''ל שנרצח במהלך שוד משאיתו, בהיותו בן 33 , אחיו התאום נועם ומיכל. אחרי מספר שנים התגרשו ההורים. במסגרת ''בנים'' מנחם רכש לו נחלה ובנה את ביתו. לימים נשא לאישה את הלן, אם חגית, וביחד גידלו את בועז ז''ל, נועם וחגית, ומיכל הייתה עם אמה רינה.
מנחם היה חקלאי כל ימי חייו. מימי ילדותו הוא עבד קשה במשק הוריו. הוא אהב את האדמה ואת הארץ. בצעירותו עבד בחברה שקיבלה זיכיון לעיבוד אדמות בנגב. הם גייסו בני מושבים ועזרו ברכישת טרקטורים. הוא המשיך להיות טרקטוריסט עצמאי לעבודות חקלאיות בעיקר בענף ההדרים. בד בבד עבד במשקו, בפרדסים, בגידול כבשים וגידול ירקות, כשהבנים עוזרים לו.
תחביבו העיקרי היה אהבתו לסוסים. הוא גידל סוסים ואהב לרכב בטיולי רכיבה. אהב גם טיולים רגליים.
מנחם היה איש חם ואוהב, מסור מאד למשפחה ולחברים, צנוע, איש שיחה מעניין ורחב אופקים, תמיד מוכן לעזור וניחן בחוש הומור נפלא. מילדותו היה ספוג רצון לדעת, והיה קורא הרבה. הוא זכה ל 7- נכדים במשפחתו המורחבת.
בשנים האחרונות לחייו היה מנחם חולה. ניפטר בגיל 73.

YVm