גרייבר אסתר

לזכרם • כניסות

1926 - 2001
בת אהובה ומשה גרייבר
אסתר, בתם הבכורה של אהובה ומשה נולדה בבית-חולים ''הדסה'' בתל-אביב בעת שהוריה גרו בצריף שבנו במושב עין-גנים ליד פתח-תקווה, בתקופה בה היתארגן '' אירגון חקלאי א' '' שחבריו תכננו עליה להתיישבות במסגרת ''התיישבות האלף''.
כשאותרה הקרקע ליד כפר-סבא עברה עם הוריה ואחותה הקטנה רות לכפר-מלל , משם יצאו הוריה להכשרת הקרקע והכנתו לעליה. אסתר עלתה עם הוריה לצופית שהיו מראשוני ומייסדי המושב. היא נמנתה עם ראשוני תלמידי בית הספר בצופית. אסתר הייתה סמוכה להוריה, בעיקר עזרה לאימא לאחר פטירתו של אבא.
לאחר שנפטרו נשארה לגור בבית ה''ישן'' בשכנות הבית החדש בו גר אחיינה, ד''ר משה הלוי, בנה של רות. אסתר נודעה בטוב ליבה, היא אהבה לסעוד חברים מבוגרים במושב, עשתה עבורם קניות בצרכנייה ושמרה אתם על קשר בביקורים ובטלפון.
כמו כן אהבה ילדים ושמחה כשהתבקשה לשמש להם שמרטפית. לאסתר היה זיכרון מצוין. תמיד הזכירה לבני המשפחה ואחרים על תאריכי שמחות ולהבדיל, ימי זיכרון.
בערוב ימיה עברה לגור בבית אבות ''צימרמן'' ברעננה, שם התחבבה על הצוות והדיירים. היא המשיכה להתעניין בנעשה במושב. אסתר ניפטרה אחרי 7 שנים בבית האבות ונקברה בבית הקברות בצופית ביום 4.6.2001 .
אחיותיה: רות הלוי ותמר קרן

DIz