מכטינגר מאיר

לזכרם • כניסות

1901 – 1986

בן שמריהו פידל
מאיר ויפה מכטינגר נולדו בפולין היו ממקימי מושב צופית. הם עברו מתל-אביב יחד עם קבוצת החלוצים הראשונה להכין את הפרדסים הראשונים ואת המגורים. נולדו להם שלשה ילדים: גדי, עתידי ובן זקונים רנל'ה. בבית התעקשו לדבר עברית למרות שלקחו את הסיכון שהילדים יבינו הכל.
מאיר ויפה היו זוג יפה, צנוע, עני אבל מאושר.למרות שהרבה כסף לא היה בבית ועבודת השדה לא תמיד צלחה לפרנס את החקלאים של אז, חיו בכבוד וללא אויבים. כאשר החריף המצב הכלכלי נאלץ אבי לצאת לעבוד בחברת הבניה הגדולה, בזמנו, סולל בונה.
מעצם תפקידו כ''תפסן'' ולאחר מכן כמנהל עבודה, עבד בכל חלקי המדינה כאשר אחד הפרויקטים האחרונים היה: ניהול מהלך הבניה של בית חולים מאיר בכפר סבא. כילד הייתי בטוח שזה על שמו של אבי. כאשר הגיעה אבי לגבורות עבד מידי יום בבית החולים הזה בהתנדבות מספר רב של שנים, למעשה עד גיל 82 .
לדאבוני ועם הרבה כאב לב של אבי, נאלץ אבי לעזוב את המושב בהגיעו לגיל 70, כשלא יכול היה יותר לעמוד במעמס ההוצאות על המשק. כאשר נודע לי שהמשק עומד למכירה, הייתי בחול, אולם קיויתי שכשאחזור עדיין אוכל להמשיך לחיות ולעבוד במושב צופית. אולם, כאשר חזרתי נשוי עם ילדה כבר היה מאוחר מדי. לא נותר לי אלא להתגעגע לריח האדמה בזמן הגשם, בזמן החריש, כשפותחים צלחות בפרדס הישן או ב''מיסקי''.
רני

StW