בק יפה

לזכרם • כניסות

1910 - 1985
בת דבורה ושמואל מילר
יפה נולדה בפוסבל שבליטא, לשמואל ודבורה מילר. היו לה 12 אחים. בשנת 1930 בהיותה בת עשרים , עזבה את ליטא והגיעה לארץ-ישראל באוניה. הסיבות לכך שעלתה לארץ היו ציונות ורצונה לגור בארץ-ישראל. למזלה, היא עלתה לארץ ערב השואה, אולם ארבעה מאחיה ניספו.
העלייה לארץ לא הייתה קלה. כחברת ה''הכשרה'' הגיעה לקיבוץ גבעת-ברנר, ועבדה בענפי החקלאות השונים. משם עברה לפתח-תקווה ולאחר שנה לכפר-סבא. בכפר-סבא הכירה את בחיר ליבה שרגא, לימים בעלה.
בשנת 1934 התחתנו בני הזוג ובאותה שנה הגיעו למושב צופית, שם רכשו להם משק ובנו בית קטן למגורים. יפה יחד עם שרגא נטעו לפרנסם עצי הדר ועם השנים הרחיבו את שטח הפרדס, אימא הייתה יד ימינו של אבא, עבדה בקטיף תפוזים, בקשירת הרכבות של עצי הדר, טיפול בלול שבנו בחצר המשק. במשך השנים נולדו להם ארבעה ילדים. הבית הקטן היה צר להכיל את המשפחה שהתרחבה ולכן החליטו לבנות בית גדול יותר במקום אחר בחצר המשק (בתים אלה קיימים עד היום), שיוכלו לגדל את ילדיהם בנוחות.
בשנת 1936 נולד אריק ז''ל, כשהתחתן קיבל זכות לבנות בית בהרחבה ושם הקים משפחה ומשק לתפארת. שלושת ילדיו גרים במושב שני הבנים ממשיכים את מפעל חייו – החקלאות. אריק נפטר בגיל 65.
עודד נולד בשנת 1938 והקים משפחה בכפר-סבא.
דרורה נולדה בשנת 1944 והקימה משפחה גם כן בכפר-סבא.
יהודה נולד בשנת 1949 וכשגדל והתחתן, עבד בחקלאות כהמשך למפעל חייהם של ההורים שהורישו לו את משקם , וחי בביתם עם משפחתו.
אימא נפטרה בי''ט באלול תשמ''ה. בת 75 הייתה במותה.

PmV