צוק רימון אראלה

לזכרם • כניסות

אראלה (רלה) צוק-רימון

בת אהובה ויוסף זכריה

1938 -  2017                                                                                                        

רלה נולדה וגדלה בצופית, דור שני למייסדי המושב. למדה בבית הספר העממי בצופית ולאחר מכן בביה''ס כצנלסון בכפר סבא. במקביל ללימודיה הדריכה את הנוער הצעיר במושב. לאחר התיכון למדה בסמינר לגננות בבית ברל.

בצבא שירתה כמורה חיילת במושב עולים מעונה. משם המשיכה לעסוק ולהתפתח בתחום החינוך במשך כל שנות עבודתה – כגננת, גננת בחינוך המיוחד, מנהלת מדור במרכזיה הפדגוגית בכפר סבא ומדריכת גננות בחינוך המיוחד. פיתחה גישה טיפולית דרך משחקים, שאותה הנחילה לדור שלם של גננות. 

בעלת ידי זהב בכל שנגעה – בישול, הפקה ואירוח המשפחה המורחבת בחגים ובאירועים שהפכו למסורת משפחתית, טיפוח גינה לתפארת, שזירת פרחים עם הרבה טעם, סריגה, עיצוב הבית ועוד. תמיד יצרה, חידשה והעזה, ותיבלה בהרבה אהבה.

מורשת צופית היתה חשובה לה מאוד, ועל כן היתה שותפה פעילה בצוות הארכיון של צופית מיום הקמתו. יחד עם חברותיה לצוות העלתה אינספור רעיונות והוציאה אותם לפועל עם הרבה מחשבה ומסירות. גם לערך החברות היה מקום חשוב בחייה, היתה בה מסירות רבה לחברות וחברים במושב, בימי שמחה וגם בימי כאב.

במרכז עולמה עמדה המשפחה - הילדים ארז ולילך, הנכדים בעז והלל, האחות חנהלה, וכל האחיינים והמשפחה המורחבת. העריצה את הנכדים והתמוגגה מכל הברקה ומחשבה שלהם, והם אהבו ואוהבים את סבתא ''הכי בעולם''.
אמא לימדה אותנו על חשיבות המשפחה ואיך שומרים ומקרבים את בני המשפחה בעזרת מסורות משפחתיות, מרק חם ולב חם. ערכים נוספים שהינחו אותה בדרכה ושהנחילה גם לנו  – צניעות, יושר, אהבת האדם וחברות.

אמא שלנו אהובה ואוהבת
יהי זכרך ברוך
הילדים ארז ולילך

2Ve