פרוטוקול מס' 21 מתאריך 13/05/15

פרוטוקולים • כניסות

פרוטוקול מס' 21 מתאריך 13/05/15

משתתפים: ישראל אברמסון, , אלדד אלרון, דב אבן, משה גרינפלד, עודד נפתלי, עומר היימן, עינת פרנץ.
נעדרה: עינת פרנץ
אילונה זק- נציגת המושב במליאה.
יגאל גדרון – ועדת ביקורת

על סדר היום:
1. תקציב 2015 – קיצוץ הוצאות

דיון והחלטות:
1. עקב הגירעון שהיה בסוף שנת 2014, יש להיערך בהתאם ב 2015, ולמנוע חריגות בתקציב.
סעיף שכר ונלוות, התקציב גבוה בלפחות 10,000 ₪ מהביצוע הצפוי – על פי ביצוע 1-3/15.
נוער – תקציב בדומה לגן חיים.
תרבות – כבר היום עומד על ביצוע מעל 80,000 ₪ (כולל עצמאות ושבועות – צפי). יש לקצץ בסעיף זה ולבטל אירועים עתידיים (מירוצופית בוטל והועבר לעצמאות אך צריך לבדוק ביטול אירועים נוספים). התקציב בקיזוז הכנסות עומד על 90,000 ₪.
קהילה תומכת: יש לבדוק בדיוק כמה תושבים נהנים מהשירות ומה השירות שהם נותנים. תעשה פנייה לעמותה לקבלת הסברים.
ספרייה, חוג זמר, ארכיון – כבר נעשה קיצוץ בתקציב.
אחזקות נכסים, דואר ומשרד – יבוצעו עבודות הכרחיות בלבד.
מועדון פנאי – מנוי לחברת יס בוטל. במקום יש מחשב וחיבור לאינטרנט. מלבד הוצאה זו אין הוצאות נוספות. כרגע שכבה ו' מגיעה לעתים למקום ועושה בו שימוש (לאחר שבוצע במקום ניקיון וסדר ע''י צוות הורים וילדים מהשכבה הנ''ל).
חשמל ותאורה: הוצאה נכבדת ונראה שתהיה חריגה השנה. החלטה: יש להפחית את שעות תאורת הלילה. כיבוי אורות בשעה 05:00. אפרת תפנה לחשמלאי המועצה לביצוע. כמו כן עינת מונתה לבדוק אפשרות לחסוך כסף בסעיף זה ע''י נורות חסכוניות או כל דרך אחרת.
גינון: הוצאה מאד משמעותית בתקציב הועד, יחד עם זאת יש לזכור שנראות (ניקיון, סדר ושתילה חדשה)  המושב חשובה מאד לתושבים. קיים הסכם עם קבלן הגינון, תשלום חודשי של 33,000 ₪ תמורת חצרן 5 ימים בשבוע (כולל שישי), יום גינון של 3 עובדים, פיקוח (הפיקוח מפסיק החל מחודש מאי) ו10 שעות ריסוק בחודש. החלטה: יש להודיע לקבלן שהחל מחודש הבא אנחנו נשלם לו   80% מהסכום. כמו כן, יש להכין מכרז חדש. הוצאה בגין מים אמורה להיות נמוכה יותר עקב הנחה של 20% במחיר המים, שהתקבלה מהאגודה.
גזם  - צריכים לבדוק קבלת סיוע מהאגודה. גזם רב מפונה מהמשקים.
ביטוח – לקראת שנה הבאה יש לקיים מכרז.
משפטיות – יש שימוש רב יחסית לשנים קודמות בשירותי עורך הדין. עדיין לא כדאי שיהיה עורך דין בריטיינר קבוע – עלות גבוה יותר.
שמירה: סעיף הוצאות גבוה מאד. חייבים לשנות את ההסכם עם חברת השמירה, להפחית את ההוצאה בגין שמירה. יש להודיע לחברת השמירה שאנו עוברים לאופציה ג'. כך ייחסכו 3000 ₪ + מע''מ מדי חודש.

יש לבחון העלאת סכום דמי השימוש במגרש הספורט (אגודת הבייסבול וירום מאמן הכדורגל). – החל מ7/2015.

צוות הארכיון פנה בבקשה לקבלת תקציב לתערוכה בנושא 80 לבית ספר צופית. תקציב של 2000 ₪  אין תקציב לתערוכה אלא רק במסגרת הוצאות הארכיון, יחד עם זאת אפרת קיבלה סיוע מהמועצה בהדפסת כל התמונות לתערוכה (כ-80).