פרוטוקול מיום 18-4-2017

פרוטוקולים • כניסות

פרוטוקול ישיבה מס' 45: 18/4/17
משתתפים:, ישראל אברמסון , עודד נפתלי, אלדד אלרון, משה גרינפלד ועומר היימן.
עינת פרנץ
רשמה: אפרת ציר כהן

הבהרה: הפרוטוקול אינו תימלול של הישיבה אלא רישום עיקרי הדברים.

על סדר היום:
1. פרסום פס''ד מבימ לעניינים מנהליים
2. שונות

דיונים והחלטות:
1. משרד עורכי דין שפירא – שבתאי, פנה לועד המקומי בבקשה לפרסם את תוצאות העתירה בנושא הקבורה במושב. לדבריהם, הנושא רלוונטי לכל המושבים והקיבוצים ולא רק לתושבי צופית. פסק הדין הינו פומבי ומפורסם ברשומות, הם מבקשים לפרסם את הנושא בעיתונים יומיים ולא רק לציבור ההתיישבות החקלאית. לאור רגישות הנושא, הנושא עולה בישיבה.
החלטה: לאור רגישות הנושא, הועד המקומי (2 הצביעו בעד הפרסום, 4 נגד) מסרב לפנייה של משרד עורכי הדין.
2. מבנה בית הספר – יש לבצע הריסה ופינוי של המבנה המערבי של קירות הגבס והציוד הרב שהושאר במקום. התקבלו 2 הצעות מחיר. הצעה אחת בעלות של 21,500 ₪ והצעה שנייה של 18,500 ₪ (המחירים אינם כוללים מע''מ). החלטה: יובל אדרי שהציע את ההצעה הנמוכה יותר נבחר לבצע את הריסה. לאחר ההריסה יש לקיים סיור נוסף במקום.
3. גדר הפרדה- בסוף סמטת רחוב האילנות 80-86, לפי היתר הבנייה, אמור להיות במקום, מעבר להולכי רגל מהנחלה. מאחר ויש במקום גדר הפרדה יש לבצע חיתוך של הגדר בצורה זהירה ובטיחותית של מטר רוחב, למעבר. יבוצע בעלות של 1200 ₪.
4. פרסום פרוטוקולים. התבקש עי חברי הועד דיון נוסף בנושא פרסום פרוטוקולים. הפרוטוקולים האחרונים לא פורסמו באתר המושב לאחר קבלת חוות דעת שפרסום עלול לפגוע בועד המקומי- כמו שהיה בעבר עם חברת צרלטון ותושב המושב. החלטה: ניתן לפרסם פרוטוקולים באתר. במידה ויש נושאים רגישים הקשורים לתושבי המושב או נושא רגיש,  יש להסירו מהפרוטוקול המפורסם באתר וניתן יהיה לקרוא אותו רק במזכירות המושב.
5. פיתוח בית העם – מהנדס התנועה העביר את העדכון לשגית קורן אדריכלית הנוף שהתבקשה להתקדם עם התוכנית.
6. מעבר לפינוי פסולת ביתית חד שבועי – המועצה החלה בפינוי פסולת ביתית אחת לשבוע. הדבר בלתי נסבל, ומהווה מפגע תברואתי. תושבים רבים התלוננו על כך. במיוחד שהמעבר נעשה בתחילת הקיץ ללא כל הכנה או הפחתה סבירה ואיטית בין ימי הפינוי. החלטה: יש לשלוח מכתב דחוף למנכל המועצה להחזיר את ימי הפינוי כפי שהיו עד היום.
7. תליית דגלים – הועד המקומי יקבל הצעות מחיר לתליית דגלים.
8. מתנות למתגייסים – עינת הציעה לרכוש מתנות משמעותיות למתגייסים לצבא. יש לבחון עלויות ותקציב. עינת לקחה על עצמה את הפרויקט.
9. השכרת מבנה בית הספר – נודע לנו משיחות פנימיות שהמועצה מתכוונת להשכיר את המקום למשכיר אחר. בית מיתר אמורים לסיים את ההתקשרות בשנת 2018. למיטב ידיעתנו, המועצה מעוניינת להעביר בית ספר מכפר מל''ל לצופית. החלטה: יש לקבוע פגישה דחופה עם ראש המועצה, בנושא.
10. נוער – היום היתה פעילות ראשונה לאחר חופשת פסח. הצטרפה אלינו מד''בית חדשה שהחליפה את שחר יופה. המדב''ית – נועם גולדמן מבני עטרות, בוגרת תנועת בני המושבים. המעבר לקן בצופית – מגורונים, יהיה לקראת שנה הבאה. תחילת פעילות שנהל הבאה, תהיה בצופית.

ישראל אברמסון, יו''ר