מונדלק יהודית

לזכרם • כניסות

7.8.1933 - 26.5.2011

בת אסתר ואלכסנדר רוזנבוים
יהודית מונדלק נולדה בצ'כוסלובקיה בעיירה צ'ינדייב. בהיותה בת שנתיים משפחתה עלתה לארץ לשכונת שעריים שברחובות, וב-1937 התיישבו בכפר סבא.
יהודית התגייסה לצבא ושירתה כשוטרת במשטרה צבאית. בגיל עשרים ושתים, בטיול לאילת, פגשה את יאיר. כעבור שישה חודשים הם נישאו ולא נפרדו זה מזה במשך חמישים ושש שנה בקירוב. בשנתיים הראשונות לנישואיהם יהודית ויאיר גרו בצופית אצל ההורים של יאיר עד שהקימו בית בדמותם - חמים, נקי ומטופח שתמיד נעים לבוא אליו.
יהודית עבדה במשרד רואה חשבון בתל-אביב, וכשהגיעו הילדים, רבקל'ה ומוישל'ה, התמסרה לגידולם. במשך שתים עשרה שנה יהודית התנדבה כספרנית בספרייה בצופית, כפי שעשתה בזמנו חמותה רחל מונדלק. ביחד עם יאיר הקימו את ספריית הילדים בצופית על-שם בנם הצעיר מוישל'ה מונדלק שנפטר בטרם עת.
ב-1986 התחילה לעבוד כספרנית בספריה של תיכון עמי אסף, כך מימשה את אהבתה לספרים ולאנשים. כל מי שבא לספריה התקבל על-ידה במאור פנים ובמסירות, ויהודית הרחיבה שם את מעגל חברותיה שהמשיכו לבלות איתה ולעטוף אותה באהבה גם אחרי שיצאה לגמלאות. במקביל שימשה כחברת הנהלה בצופית, והיתה פעילה בועדת הביקורת ובועדת התרבות של המושב.
יהודית היתה אישה יפה, חכמה, רהוטה, ישרה ודעתנית. בשלנית דגולה, חברה נהדרת, רגישה לזולת, אישה של תרבות. סקרנות, חיוניות ואכפתיות אפיינו אותה, תכונות שלפעמים הובילו לכך שהפרטי והציבורי התערבבו זה בזה. הדברים הפשוטים, החשובים באמת, לא נעלמו מעיניה.
היה לה כשרון לרקום קשרים אמיצים עם אנשים מכל הגילים, אך הדבר שבלט יותר מכל הוא הזוגיות עם יאיר אהובה. אמון, חברות ללא תנאי, אינטימיות, אהבה, חום וקרבה נדירה חיברו ביניהם תמיד.
החיוך הנפלא שלה לעולם יאיר.

Kfd