פרוטוקול מס' 24 מתאריך 28/07/15

פרוטוקולים • כניסות

פרוטוקול מס' 24 מתאריך 28/07/15

משתתפים: ישראל אברמסון, אלדד אלרון, דב אבן, עודד נפתלי, משה גרינפלד, עומר היימן.
נעדרה: עינת פרנץ.
אילונה זק- נציגת המושב במליאה.
יגאל גדרון – ועדת ביקורת


על סדר היום:
1. החלטה בנושא שערי המושב
2. מגרש הדשא
3. ועדת נוער – הצגת פעילות ותקציב
4. תרבות – אירועים עד סוף שנת 2015.
5. שונות

1. שערי המושב – בהשתתפות התושבים: יהודית ודני ברכה, חני רוזנפלד, יואב תומר, סם פלטר, יפה ושייקה שדות ואורי שמיר
הנושא עולה שוב בישיבת הועד, לאחר קבלת תגובות ושאלות רבות במייל ובאתר המושב. בישיבת הועד שהתקיימה ב 6/7/15, הוחלט לגבות 50 ₪ מכל תושב שמבקש לעשות שימוש ופתיחת שערים באמצעות הטלפון.
שייקה שדות – עלויות האחזקה ותיקוני השער מאד גבוהות וצריך להשאיר את השער פתוח בשעות היום. במילא, נהגים ממתינים ליד השער ונכנסים כשתושב מגיע ופותח. הבעיה שיש ריבוי משתמשים במערכת.
סם פלטר – מתנגד לתשלום. במקרה שההחלטה תישאר בעינה, עדיין אחד יכול לפתוח למשתמשים אחרים. מתנגד להשארת השער פתוח בשעות היום.
יהודית ברכה – לא מובן איך שער שנפתח כל שעות היום מסייע בביטחון המושב. צריך להשאיר את השער פתוח בשעות היום.
דני ברכה – תומך בהגבלת מספר משתמשים לכל משפחה. מתנגד מגבייה מתושבים. יש לקחת פיקדון מכל דייר/שוכר בסך של 100 ₪. כמו גם, פיקדון עבור תיבות דואר. – יש מצוקה של תיבות דואר במושב ועל הועד המקומי לטפל גם בנושא זה. אם יש בעיה בתקציב, תדחו לשנת התקציב הבאה.
יואב תומר – יש תקציב – תעמדו בו. תשנו סדרי עדיפויות. עלויות תפעול – השארת השער פתוח תביא להפחתת העלויות. כמו כן, תגבילו מספר מנויים למשפחה. מתנגד לגבייה.
חני רוזנפלד – מתנגדת לגבייה. כמו כן מבקשת לבטל את קו העצירה לפני השער.
אלדד – נושא סגירה ופתיחת השערים נושא שעלה מספר פעמים בישיבות הועד. יש תושבים שרוצים לסגור את השער בכל שעות היממה ויש המבקשים לפתוח בשעות היום. סגירת השער – אינה אפשרית – מדובר במעבר/דרך. פתיחה – יש הסוברים שהתנועה תוסט עוד יותר לכיוון המושב. השער בכל זאת, מהווה סינון רכבים, גם אם במעט.

קו העצירה בוצע לשם זהירות. לאחר פציעת ילדים שהיו על שער שנפתח מרחוק.
החלטה: כל בית אב יעביר 2 מספרי טלפון ללא עלות. במידה ומבקשים משתמשים נוספים – יהיו בתשלום. תושבים ארעיים – תשלום של 50 ₪.
2. לאור ההתנהלות של יפתח, וסירובו לקבל את חוו''ד יועץ הדשא, יש לקבל החלטה. המגרש מושקה אך לא כל המגרש מקבל מים בגלל מערכת השקייה לא טובה. אסור לנו להתפשר במערכת ההשקייה הקיימת. החלטה: יש לשלוח ליפתח מכתב מעורך דין לפני הגשת תביעה לפיצוי.
3. ועדת נוער – אורי שמיר, יו''ר ועדת נוער הציג את פעילויות הנוער. ועדת נוער מונה 11 תושבים מגן חיים וצופית. הועדה פועלת מאוקטובר 2014. כבר בתחילת דרכה, המד''ב מאור פרי הודיע על עזיבתו. היו מספר חודשים ללא מד''ב. היום מרכזת את הפעילות יובל עצמון מהישוב נירית. מראש הגיעה לשנת עבודה ובימים אלה הועדה מקיימת ראיונות לגיוס מד''ב חדש לשנת הלימודים הקרובה. התקציב מנוהל ע''י אורי. כל הוצאה והכנסה נרשמת. כל הוצאה צריכה לקבל אישור מראש. במהלך השנה, התוודעו לכך שתנועת המושבים לא נותנת כמעט דבר לתנועה. אין הדרכות ואין ייעוץ למד''בים. במהלך השנה נתקלו בבעיות עם שכבת ז'. בגלל שלא מקבלים דבר מהתנועה, נאלצו לקבל סיוע חיצוני בתשלום. היועץ, קובי פיינשטיין, הגיע לפעולות של השכבה, איבחן את הבעיות ותדרך את המדריכים. זה למעשה העזרה שצריכה להתקבל מתנועת המושבים. ועדת הנוער בוחנת את התנועה המקבילה, האיחוד החקלאי. בינתיים, הרושם המתקבל הוא שבאיחוד החקלאי יש רשת תמיכה וסיוע אשר מסייעת למד''בים וגם לצוות ההדרכה.
גנצעיר – הוחלט שמשנה הבאה הפעילות תהיה לשכבות ב' וג'.
התקציב השנה עומד על סך 170,000 ₪ (משני המושבים) ולא תהיה חריגה. כל ההוצאות מקופת גן חיים (צופית מעבירים מחצית מסך ההוצאות).
4. תרבות – אירוע קיץ – ב 29/8/15, בשעה 19:00 , ערב סרט לכל המשפחה, בגן המייסדים. הנוער ימכור פופקורן ושתייה, במחירים סמליים.
אירוע ראש השנה – 4/9/15 – בגן המייסדים. הופעה מוסיקלית + ארוחת ערב חגיגית של כל התושבים –כל משפחה תביא את המאכל האהוב עליה, הפרחת בלונים לבנים ועוד.
סוכות – ארוחה יחד – ללא עלות
חנוכה – אירועי תנועת הנוער – ייתכן ויוצע טיול – בדומה לשנים קודמות – במימון עצמי של התושבים.
5. יהודה שלו מסיים את בניית הבית השני בנחלתו. מאחר וגבולות הנחלה הוא כחצי מטר מהמדרכה – הוא מבקש לבצע השלמת אבנים משתלבות לאורך החומה שלו.
החלטה: בדומה לבעלי נחלות אחרים, בעלי הנחלה צריכים לבצע את ההתאמה על חשבונם תוך תיאום עם הועד.